Witamy na stronie internetowej Ośrodka Pomocy Społecznej w Lipianach   Kliknij by wysłuchać tekst Witamy na stronie internetowej Ośrodka Pomocy Społecznej w Lipianach Ułatwienia dla niedowidzących

Świadczenie wychowawcze Rodzina 500+

Utworzono: piątek, 21 lipiec 2017

 

Program „Rodzina 500+” Świadczenie wychowawcze określa Ustawa z dnia 11 lutego 2016r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (Dz. U. z 2016 r. poz. 195).
Ustawa do pobrania na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej:
www.mpips.gov.pl › Wsparcie dla rodzin z dziećmi › Rodzina 500 plus › Prawo › Ustawa z dnia 11 lutego 2016r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/rodzina-500-plus/prawo
Celem świadczenia wychowawczego jest częściowe pokrycie wydatków związanych z wychowaniem dziecka, w tym z opieką nad nim i zaspokojeniem jego potrzeb życiowych.

 

WNIOSEK O USTALENIE PRAWA DO ŚWIADCZENIA WYCHOWAWCZEGO

 

Wnioski będzie można składać od 1 kwietnia 2016 roku tj. od momentu startu programu w Ośrodku Pomocy Społecznej w Lipianach, ul.  Myśliborska 3, pokój nr 14 ; w godzinach  7.30 – 15.30.

Jeśli wniosek zostanie złożony w ciągu pierwszych 3 miesięcy, rodzice dostaną wyrównanie wstecz od 1 kwietnia – pozwoli to uniknąć kolejek i zapewni płynność wypłat. Do programu będzie można dołączyć w dowolnym momencie. W kolejnych miesiącach tj. od 01 lipiec 2016r. świadczenie będzie wypłacane od miesiąca, w którym rodzice złożą wniosek.

E-wniosek o świadczenie wychowawcze będzie można złożyć za pomocą portalu empatia.mrpips.gov.pl

 

Wysoki kontrast

Rozmiar czcionki

A- A A+
Kliknij by wysłuchać tekst Ułatwienia dla niedowidzących